Bamboo line


Neustále hľadáme proekologické riešenia, ktoré majú pozitívny vplyv na naše životné prostredie, a preto Viking ako jedna z mála značiek, predstavil rad bambusového oblečenia pod názvom BAMBOO LINE.

Bambus ako vlákno je skvelou alternatívou k tradičným priadzam používaným pri výrobe outdoorových textílií a podkladových vrstiev. Samotná priadza je mäkšia ako bavlna a má štruktúru podobnú zmesi kašmíru a hodvábu. Vďaka svojej konštrukcii s mikrootvormi má oveľa vyššiu absorpciu vlhkosti a ventiláciu ako štandardné bavlnené vlákno. Bambusová priadza si dlhodobo zachováva svoju elasticitu a funkčnosť a má tiež prirodzené vlastnosti ochrany pred UV žiarením.

Rovnako ako samotná rastlina, aj produkt z bambusového vlákna je ekologický a biologicky odbúrateľný a veľmi v súlade s trendom šetrnosti k životnému prostrediu.


 Objavte viac

Bamboo line Merino Wool


V snahe prinášať neustále inovácie popri technológii BAMBOO LINE  sa Viking rozhodol vytvoriť produkt, ktorý spĺňa očakávania tých najnáročnejších užívateľov v oblasti environmentálnej zodpovednosti. Výsledkom tohto procesu bola kombinácia bambusových vlákien a merino vlny pod názvom BAMBOO LINE Merino Wool.

Tento materiál je kombináciou najlepších vlastností bambusu a vlákien merino vlny.

Najväčšou výhodou, potvrdenou testami, je nepochybne kombinácia hladkosti materiálu s tepelnými vlastnosťami vlny a vlastnosti odvodu potu zvýšené vďaka použitiu väčšej časti bambusových vlákien v celom materiáli.


Objavte viac

POLARTEC


Séria pletenín Polartec® nastavila štandardy v oblasti tepelnej izolácie a priedušnosti.

Potrebujete po tréningu oprať oblečenie v práčke? Žiaden problém! Polartec® to nielen vydrží, ale aj rýchlo schne a je pripravený na ďalšie použitie.


Objavte viac

REPREVE


Každý rok končia na skládkach stovky miliárd fliaš. 

REPREVE®, známa a rešpektovaná značka výkonných vlákien s recyklovaným obsahom (vrátane plastových fliaš), sa rozhodla s tým niečo urobiť.

Nedávajú len zastaraným materiálom druhú šancu. V porovnaní s vytváraním „panenského vlákna“ výroba REPREVE® využíva menej novej ropy, vytvára menej skleníkových emisií a šetrí vodu a energiu. To má významný vplyv na dlhodobú hru.


Objavte viac

PRIMALOFT BIO


Primaloft BIO je vôbec prvá biologicky odbúrateľná, syntetická izolácia a 100% recyklovaný materiál. Vlákna PrimaLoft Bio sa vďaka vhodnej štruktúre stávajú chutnejšími pre mikroorganizmy obývajúce skládky a oceány, a preto sa rýchlejšie rozkladajú.

Tieto mikróby umožňujú syntetickej tkanine a izolácii vrátiť sa do svojej prirodzenej formy, t. j. vody, CO2, metánu, biomasy a humusu – bežnej a prirodzenej zložky pôdy v kvetináčoch. Dá sa teda povedať, že namiesto toho, aby sa látka vyhodila, skončí... v koreňoch.


Objavte viac

PRIMALOFT P.U.R.E.


100% recyklovaný PrimaLoft® Gold Insulation P.U.R.E. 

Vyrába sa inovatívnou technológiou, ktorá uvoľňuje o 48 %  menej oxidu uhličitého v porovnaní s tradičným procesom výroby syntetickej izolácie.

Je to všetko preto, že izolačné vlákna sa spájajú a vytvrdzujú vystavením vzduchu, nie teplu z pece.


Objavte viac